W jakim banku dostaniesz kredyty dla studentów ?

W jakim banku dostaniesz kredyty dla studentów ?

Kredyt studencki to specyficzna oferta. Dostępna jest ona tylko dla niektórych osób, mianowicie dla studentów lub doktorantów, również udziela się jej na preferencyjnych warunkach, między innymi można liczyć na obniżone oprocentowanie, którego część spłacana jest przez państwo. Dzisiaj kredyty dla studentów udzielane są na podstawie prawa ustanowionego w 1998 roku. Wówczas to uruchomiono system preferencyjnych kredytów studenckich, które finansowane są z utworzonego na ten cel Funduszu Pożyczek i Kredytów Studenckich przy Banku Gospodarstwa Krajowego. Tylko niektóre banki mają umowy z BGK na świadczenie kredytów studenckich. Gdzie wobec tego można o kredyty dla studentów wnioskować?

Cztery oferty do wyboru kredytów studenckich

Obecnie ma się do dyspozycji 4 różne banki, które przedkładają kredyty dla studentów. To PKO Bank Polski S.A, Bank PEKAO S.A., Bank Polskiej Spółdzielczości S.A, SGB-Bank S.A. Banki te proponują swoim klientom nieznacznie różniące się oferty kredytowe, więc nie ma tutaj zbytnio pola do manewru, jeśli chodzi o jakieś wyjątkowe oszczędności. Oprocentowanie jest z góry ustalone, różnice są w zasadzie tylko w opłatach za przelew poszczególnych transz na konto studenta – maksymalnie może być to 1%, ale niektóre banki rezygnują z tych opłat. Co prawda przy obecnej wysokości transzy, która stanowi 600 złotych, to zaledwie 6 złotych, ale w ciągu całego roku, gdy otrzymuje się 10 transz, można zaoszczędzić 60 złotych. Warto też wskazać, że wybierając kredyty dla studentów, można dla osiągnięcia niższych opłat z tym związanych, założyć konto bankowe. Znalezienie dobrego kredytu studenckiego zatem nie jest problemem, ponieważ wszystkie z nich są podobne.

Dokumentacja także podobna

W kwestii wnioskowania o kredyty dla studentów również nie ma dużych różnic i do każdego banku trzeba będzie dostarczyć takie same dokumenty – warto pamiętać, że przyjmowanie wniosków odbywa się w terminach od 1 października do 15 listopada każdego roku. Wnioski oraz informacje o potrzebnych dokumentach można znaleźć na stronach internetowych banków i tam wygodnie pobrać ich wzory.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Podobne artykuły
Первостепенный документ, подтверждающий право сооружать по квалификации – диплом об...
Mobile app promotion Cellular advertisement agency Smaato increases Buck31m from...
Write essay in Australia Vital criteria in do my essay...
Write essay in Australia Vital criteria in do my essay...
Write essay in Australia Vital criteria in do my essay...

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

CommentLuv badge