Kredyty dla studentów

Kredyty dla studentów

Kredyty dla studentów – spełnij swoje marzenia i zacznij studiować!

Chociaż w naszym kraju studiowanie na uczelniach państwowych nadal jest darmowe, to jednak każdy zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że w rzeczywistości na zdobywanie wiedzy trzeba przeznaczyć dość dużo pieniędzy. Nawet biorąc pod uwagę szeroką ofertę rozmaitych stypendiów skierowanych do mniej zamożnych studentów i pomocy dla tych, którzy mieszkają poza miastem, w którym mają się uczyć, trzeba wskazać, że i tak nie zawsze są one w pełni wystarczające. W takim przypadku często trzeba posiłkować się pomocą rodziny, która finansuje studia, ale zdarza się, że nie ma się takiej możliwości. Wtedy wspomóc mogą kredyty dla studentów. To specjalne oferty kredytowe, które różnią się pod względem warunków od normalnych kredytów komercyjnych.

Otrzymujesz transze co miesiąc

Kredyt studencki jest nieco inny pod kątem otrzymywania środków od kredytów gotówkowych, hipotecznych czy samochodowych. Przede wszystkim nie dostaje się pełnej jego kwoty w całości, ale w poszczególnych transzach trafiających na konto każdego miesiąca. Dzięki temu kredyty dla studentów pozwala na łatwe finansowanie stałych w trakcie wakacji wydatków, na przykład opłacenia zakwaterowania, dojazdów na studia czy też kupna pomocy naukowych.

Korzystne oprocentowanie kredytów studenckich

Część kosztów związanych z oprocentowaniem za kredyty dla studentów pokrywa budżet państwa, więc nie trzeba obawiać się w tym przypadku dużych opłat związanych z prowadzeniem takiego kredytu. Mają możliwość jego otrzymania również te osoby, które posiadają niską zdolność kredytową, czyli nie mają własnych dochodów. Kredyt dla studenta może być dopasowany do potrzeb i możliwości kredytobiorcy. Obecnie w banku PKO BP, który jako jeden z czterech oferuje kredyty dla studentów, oprocentowanie wynosi zaledwie 1,39% RRSO.

Płacisz po skończeniu studiów

Dużym plusem, jaki posiadają kredyty dla studentów, jest także to, że spłatę rozpoczyna się dopiero po zakończeniu studiów, dokładnie po okresie 2 lat od planowanego terminu ich zakończenia. Dotyczy to naturalnie tych osób, które zakończyły studia z wynikiem pozytywnym, w przeciwnym przypadku spłata rozpoczyna się natychmiastowo.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

1 Comment

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

CommentLuv badge