Do jakiej kwoty pożyczka dla studenta ?

Do jakiej kwoty pożyczka dla studenta ?

Kredyty studenckie udzielane są tylko w określonych kwotach. To wynik tego, że szczegóły z nimi związane określone są w ustawie, również warunki i opłaty związane z kredytowaniem nie są tutaj takie same jak w przypadku zwyczajnych kredytów. Dzisiaj pożyczka dla studenta pozwala na to, aby móc sfinansować praktycznie wszystko, co związane z nauką. Nie ma żadnych ograniczeń co do wydawania pieniędzy na określone cele, więc zarówno można środki przeznaczyć na dojazdy do domu i do miasta, gdzie się studiuje, pomoce naukowe, kursy, szkolenia czy akademik, jak i na podróżowanie, inwestycje. To ogromna zaleta, jaką ma pożyczka dla studenta, ale niestety nie jest ona dostępna na bardzo wysokie kwoty.

Ile dadzą w pożyczce dla studenta?

Jeśli interesuje cię pożyczka dla studenta, wtedy otrzymujesz tylko wyznaczoną w ustawie kwotę. Wysokość udzielanej pożyczki jest sumą wypłaconych rat, nie mogą one jednak przekroczyć 60 transz, w przypadku studiów doktoranckich nie mogą przekroczyć 40 transz. 10 transz udzielanych jest co roku, z pominięciem wakacji, zatem pożyczka dla studenta dostępna jest na maksymalny okres 10 lat. Wysokość miesięcznej raty jest corocznie ustalana przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W roku akademickim 2012/2013 wynosi ona 600 złotych.
Można zatem co roku otrzymać 6 000 złotych w ramach pożyczka dla studenta. Kwota ta, po pomnożeniu jej przez 10 lat, daje maksymalnie 60 000 złotych.

Każda pożyczka dla studenta udzielana jest przy tym w polskiej walucie. Spłata rozpoczyna się po upływie 2 lat od ukończenia studiów. W tym czasie absolwent ma możliwość znalezienia dla siebie pracy, aby później móc spłacać raty. Długość okresu spłaty pożyczki studenckiej jest dwa razy dłuższa niż okres pobierania transz, zatem jeśli miało się pożyczkę na 3 lata, spłaca się ją w 6 lat, ale można też dokonać wcześniejszej spłaty lub też ubiegać się o umorzenie kredytu.

Podsumowując, pożyczka dla studenta nie jest być może zbyt wysoka, ale daje ona pewne dodatkowe 600 złotych na różne wydatki związane ze studiowaniem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Podobne artykuły
Первостепенный документ, подтверждающий право сооружать по квалификации – диплом об...
Mobile app promotion Cellular advertisement agency Smaato increases Buck31m from...
Write essay in Australia Vital criteria in do my essay...
Write essay in Australia Vital criteria in do my essay...
Write essay in Australia Vital criteria in do my essay...

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

CommentLuv badge