Ile kosztuje pożyczka dla studenta?

Ile kosztuje pożyczka dla studenta?

Zaciąganie pożyczek kojarzy nam się przede wszystkim z wysokimi opłatami z tym związanymi. Jednak nie zawsze tak jest. Przykładem niech będzie pożyczka dla studenta, która udzielana jest na bardzo preferencyjnych warunkach i praktycznie każdy student może się o nią ubiegać. Koszty z nią związane nie są wysokie, ale naturalnie trzeba też pamiętać, że jest to zobowiązanie finansowe i trzeba będzie oddać pożyczone pieniądze w większości przypadków. Ile zatem kosztuje pożyczka dla studenta?

Pożyczka dla studenta jest naprawdę tania! Sprawdź jej oprocentowanie!

Zaciągając pożyczkę studencką, do banku należy dostarczyć nie tylko dokumenty potwierdzające status studenta, ale również te stanowiące zabezpieczenie spłaty kredytu oraz pismo zawierające informacje o dochodach na członka rodziny. To właśnie na tej podstawie udzielana jest pożyczka dla studenta – na początku pieniądze otrzymują te osoby, które mają najniższe przychody, ale w praktyce banki rzadko kiedy odmawiają przyznawania pożyczek studenckich, chyba że nie spełni się podstawowych wymogów.
Oprocentowanie, jakie posiada pożyczka dla studenta, opiera się na zmiennej stopie procentowej, która równa jest iloczynowi wartości stopy redyskontowej weksli NBP oraz Współczynnika, który na dzień 10.05.2012 r. wynosi 1,20. RRSO wynosi na ten dzień w PKO BP 1,39%. Zmiana oprocentowania jest możliwa, gdy dokonane zostaną także zmiany wyżej wymienionych składników. Odsetki od kredytu spłacane są dwa razy dłużej od okresu przyjmowania pieniędzy, zatem jeśli zaciągnęło się pożyczkę na okres 5 lat, będzie spłacało się go przez 10 lat w czasie 2 lat od momentu zakończenia studiów.

Banki dodatkowo nie pobierają opłat przygotowawczych, za wcześniejszą spłatę kredytu. W trakcie otrzymywania transz opłaca się tylko maksymalnie 1% ich wysokości, co stanowi 6 złotych za każdą comiesięczną transzę. Niektóre banki zwalniają z tej opłaty, więc pożyczka dla studenta jest jeszcze tańsza.

Także można uzyskać zwolnienie częściowe lub całościowe ze spłaty pożyczki w przypadku ukończenia studiów w 5% najlepszych absolwentów uczelni, decyzje taką może podjąć Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Podobne artykuły
Первостепенный документ, подтверждающий право сооружать по квалификации – диплом об...
Mobile app promotion Cellular advertisement agency Smaato increases Buck31m from...
Write essay in Australia Vital criteria in do my essay...
Write essay in Australia Vital criteria in do my essay...
Write essay in Australia Vital criteria in do my essay...

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

CommentLuv badge