Oprocentowanie pożyczki dla studentów

Oprocentowanie pożyczki dla studentów

Kredyt studencki jest doskonałym pomysłem na to, aby móc podreperować studencki budżet. Często zaciągany jest on już na początku studiów przez te osoby, które nie mogą pozwolić sobie na sfinansowanie nauki z własnej kieszeni. Oferowane obecnie przez banki pożyczki dla studentów są bardzo korzystne. Można otrzymać je na preferencyjnych warunkach, nie trzeba płacić za nie tak dużo jak za zwyczajne kredyty konsumenckie. Największa różnica dostrzegana jest w tym przypadku w oprocentowaniu rat kredytu.

Oprocentowanie najniższe na rynku pożyczki dla studentów

Kredyty studenckie odznaczają się obecnie najniższymi kosztami na rynku. To produkty, które są dofinansowane z budżetu państwa, więc nie trzeba obawiać się o wysokie opłaty. Dodatkowo też spłata pożyczki dla studentów następuje nie od razu po zakończeniu studiów, ale dopiero po 2 latach od tego momentu. To pozwala na łatwe znalezienie dobrej pracy i bezproblemowe rozpoczęcie spłaty zadłużenia.
Pożyczka posiada zmienne oprocentowanie, które zależne jest od stopy procentowej. Nie może być ona wyższa niż połowa stopy redyskontowej NBP. Na dzień 10 maja 2012 roku wynosi ona 5%. Oprocentowanie pożyczki dla studentów nie przekracza zatem 2,5%, jednak często wynosi mniej. W banku PKO BP, jednym z czterech, który oferuje pożyczki dla studentów, RRSO jest obecnie na poziomie 1,39%. Warto przy tym wskazać, że korzystniejsze warunki otrzymuje się wtedy, gdy skorzysta się z jakichś innych ofert banku, na przykład otworzy się w nim konto, więc od razu można połączyć jego założenie z wnioskowaniem o pożyczkę.

Niewysokie dodatkowe opłaty i koszty pożyczki dla studentów

Również warto dodać w kontekście opłat informacje, że pożyczki dla studentów nie są związane z wysokimi opłatami przygotowawczymi, najczęściej nie ma ich w ogóle. Bank nie pobiera także prowizji dla siebie. Jedynym kosztem, który ponosi się przez cały okres otrzymywania transz, jest 1% ich wysokości za dokonanie przez banku przelewu, co maksymalnie wynosi 6 złotych, ale też niektóre banki rezygnują z tych opłat, aby przyciągnąć więcej klientów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Podobne artykuły
Первостепенный документ, подтверждающий право сооружать по квалификации – диплом об...
Mobile app promotion Cellular advertisement agency Smaato increases Buck31m from...
Write essay in Australia Vital criteria in do my essay...
Write essay in Australia Vital criteria in do my essay...
Write essay in Australia Vital criteria in do my essay...

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

CommentLuv badge